2023. április 7. (péntek) 08:02

Vendégségben a Pretoriai Egyetemen

Erasmus oktatói mobilitás program keretében 2023.04.03 - 04.06 között a Dél-Afrikai Köztársaságba, a Pretoriai Egyetemre látogattak oktatóink.

A Gépészmérnöki és Informatikai Kar 4, és a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar 1 oktatója az Erasmus oktatói mobilitás program keretében a Dél-Afrikai Köztársaság legnagyobb műszaki egyetemére, a Pretoriai Egyetemre érkezett. Egyhetes látogatásuk során betekintést nyerhettek az Engineering 4.0 laboratórium munkájába, ahol a műanyag hulladékok újrahasznosításán fáradoznak. Legújabb projektjükben az útburkolat bitumenjéhez keverik hozzá a műanyag granulátumot és különböző keverési arányok mellett tesztelik a burkolat élettartamát.

A Pretoriai Egyetem és a Miskolci Egyetem együttműködése Prof. Jármai Károly munkásságának köszönhetően több évtizedes múltra tekint vissza. A mostani látogatás alkalmával oktatóink bemutatták a legújabb kutatási eredményeiket és népszerűsítették egyetemünk angol nyelvű képzéseit.