A Miskolci Egyetem és annak Gépészmérnöki és Informatikai Kara 2019-ben ünnepli alapításának 70. évfordulóját.

Az ehhez kapcsolódó ünnepségsorozat részeként Jubileumi Emlékülést szervezünk.

A 2019. október 18-án megrendezésre kerülő plenáris ülés után 11 szekcióban kínálunk lehetőséget a tudományos eredmények ismertetésére és megvitatására, majd Jubileumi Szakestéllyel zárjuk a programot.

A rendezvény díjmentes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy részvételi szándékánt legkésőbb 2019. szeptember 30-ig szíveskedjen regisztrációval jelezni.

 

Meghívó/Invitation

 

GEIK70_meghivo.jpg

GEIK70_invitation.jpg

Szekciók/Sessions
Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet/Institute of Material Science and Technology
Szekció megnevezése Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Szekció 
Szekcióelnök neve, beosztása Prof. Dr. Lukács János, egyetemi tanár, intézetigazgató
Szekciótitkár neve, beosztása  Dr. Kovács Péter, egyetemi docens
Tervezett helyszín (épület, terem): A/1. épület, V. számú előadó (magasföldszint 3-4.)
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15 Prof. Dr. Lukács János, egyetemi tanár, intézetigazgató 70 éves a Mechanikai Technológiai Tanszék, az Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet
14.15-14.30 Prof. Dr. Tisza Miklós, Professor Emeritus Hazai és nemzetközi kutatási együttműködések
14.30-14.45 Dr. Lukács Zsolt, egyetemi docens,intézeti tanszékvezető A képlékenyalakítási szakcsoport múltja-jelene-jövője az oktatás-kutatás területén
14.45-15.00 Dr. Gáspár Marcell, egyetemi docens A hegesztő szakcsoport oktatási-kutatási tevékenysége a járműipari kötéstechnológiák területén
15.00-15.15 Dr. Kuzsella László, egyetemi docens A hőkezelő szakcsoport oktatási-kutatási tevékenysége
15.15-15.30 Dr. Koncsik Zsuzsanna, egyetemi docens A szerkezetintegritás helye az oktatásban és a kutatásban
15.30-15.45 Szünet
15.45-16.00 Demjén Ferenc, szerszámtervezés csoportvezető (HAJDU Autotechnika Zrt.) Az AutoForm programrendszer alkalmazási tapasztalatai a Hajdu Autotechnika Ipari Zrt-nél
16.00-16.15 Gyura László,hegesztéstechnológia vezető (Linde Gáz Magyarország Zrt.); Dr. Balogh András, címzetes egyetemi tanár Lángtechnológiák alkalmazási szempontjai nagyszilárdságú acélokhoz
16.15-16.30 Somogyi János, üzemvezető (Csepeli Szerszámedző Kft.) Együttműködés a Csepeli Szerszámedző Kft.-vel
16.30-16.45 Chován Péter, távvezeték diagnosztikai szakértő (FGSZ ZRt.) Közös kutatások a csőtávvezetékek integritása területén
16.45-17.00 Dr. Marosné Prof. dr. Berkes Mária, egyetemi tanár; Dr. Kelemen László Attila,fejlesztő mérnök (Robert Bosch Energy and Body Systems Kft.) Ipari együttműködés – BOSCH - ME, ATI közös járműipari kutatások – a FIEK projekt keretében
  Poszter előadások  
 
Automatizálási és Infokommunikációs Intézet/Institute of Automation and Infocommunication j
Szekció megnevezése Automatizálási és Infokommunikációs rendszerek 
Szekcióelnök neve, beosztása Dr. Vásárhelyi József, egyetemi docens 
Szekciótitkár neve, beosztása Bartók Roland egyetemi tanársegéd 
Tervezett helyszín (épület, terem): Informatika épület II. emelet, 214-es terem 
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15 Dr. Varga Attila Digitális ZÖLDség a Miskolci Egyetemen, avagy az A4-es pixelek ökológiai lábnyoma
14.15-14.30 Bartók Roland Fuzzy szabály-interpolációs következtetési és tudásreprezentációs formák beágyazott rendszerekben
14.30-14.45 L. Kiss Márton Helymeghatározó rendszer fejlesztése
14.45-15.00 Forgách Zsófi Gépi látáson alapuló rendszer
15.00-15.15 Koba Máté Vízalatti felderítő robotok
15.15-15.30 Drótos Dániel Szoft processzorok alkalmazása beágyazott rendszerekben
15.30-15.45 Ahmed Bouzid New Methods for Pose Determination. A Contribution for Positioning and Velocimetery
15.45-16.00  Szünet  
16.00-16.15 Czap László egyetemi docens Nyelvkontúr automatikus követése ultrahang felvételeken
16.15-16.30 Takács Attila Jabil, fejlesztési igazgató Az ipar 4.0 kihívásai az elektronikai gyártásban
16.30-16.45 Brassai Tihamér egyetemi docens Neuron hálok FPGA alapú megvalósítása 
16.45-17.00 Vásárhelyi József egyetemi docens FPGA – alkalmazások, technológia és jövő
 
Elektrotechnikai és Elektronikai Intézet, Fizikai Intézet/Institute of Electrical and Electronic Engineering, Institute of Physics
Szekció megnevezése: Fizikai-Elektrotechnikai
Szekcióelnök neve, beosztása: Dr. Paripás Béla, egyetemi tanár
Szekciótitkár neve, beosztása: Somogyiné Dr. Molnár Judit, egyetemi docens
Tervezett helyszín (épület, terem): Fizikai Intézet, könyvtár
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15 Siklér Ferenc, tud. tanácsadó, Wigner FK Új tudományos és technikai kihívások a CERN kutatási programjában
14.15-14.30 Kovács Endre, egyetemi docens Új numerikus módszerek diffúzió típusú folyamatok szimulációjára
14.30-14.45 Majár János, egyetemi docens Gravitációs hullámok keletkezése és detektálása
14.45-15.00 Béres Miklós, mérnöktanár Fúrás közben fellépő rezgések mérése lézerinterferometrikus módszerrel
15.00-15.15 Szünet
15.15-15.30 Erdősy Dániel, PhD hallgató Halogén és LED-es gépjármű izzók mérése
15.30-15.45 Matusz-Kalász Dávid, PhD hallgató; Bodnár István, egyetemi adjunktus Napelemek laboratóriumi és szimulációs vizsgálata
15.45-16.00 Bodnár István, egyetemi adjunktus Napelemes erőművek üzemviteli problémái
16.00-16.15 Boros Rafael Ruben, tanszéki mérnök Különböző  frekvenciaváltókról táplált aszinkron motor áramainak mérése
 
Energetikai és Vegyipari Gépészeti Intézet/Institute of Energy Engineering and Chemical Machinery
Szekció megnevezése  
Szekcióelnök neve, beosztása  
Szekciótitkár neve, beosztása  
Tervezett helyszín (épület, terem):  
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15    
14.15-14.30    
14.30-14.45    
14.45-15.00    
15.00-15.15    
15.15-15.30    
15.30-15.45 Szünet
15.45-16.00    
16.00-16.15    
16.15-16.30    
16.30-16.45    
16.45-17.00    
Gép- és Terméktervezési Intézet/Institute of Machine and Product Design
Szekció megnevezése Gép- és Terméktervezési Intézet
Szekcióelnök neve, beosztása Vadászné Prof.  Dr. Bognár Gabriella  (egyetemi tanár, intézetigazgató)
Szekciótitkár neve, beosztása Dr. Sarka Ferenc (egyetemi docens)
Tervezett helyszín (épület, terem):  Miskolci Egyetem; A1/105-ös tanterem
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15  Prof.Dr.-Ing. Vajna Sándor (Professor Emeritus)  A Miskolci Egyetem és a magdeburgi Otto von Guernicke Universität oktatási és kutatási  kapcsolata
14.15-14.30 Univ.-Prof. Dr. Wilfried Eichlseder (egyetemi tanár; rektor) A leobeni Montanuniversität és a Miskolci Egyetem oktatási és kutatási együttműködése
14.30-14.45 Dr Döbröczöni Ádám (Professor Emeritus) A Gép- és Terméktervezési Intézet (Gépelemek Tanszék) története
14.45-15.00   Dr. Kamondi László (címzetes egyetemi tanár)   Kutatások és fejlesztések az elmúlt évtizedekben
15.00-15.15  Vadászné Prof.  Dr. Bognár Gabriella (egyetemi tanár, intézetigazgató)   Jelenlegi kutatási projektek a Gép-és Terméktervezési Intézetben
15.15-15.30  Dr. Sarka Ferenc (egyetemi docens)  Az oktatás szerkezete napjainkban
15.30-15.45 Szünet
15.45-16.00  Dr. Dömötör Csaba (egyetemi docens) Az Ipari termék – és formatervező képzés
16.00-16.15  Dr. Jálics Károly ( egyetemi docens)  Akusztikai kutatási eredmények
16.15-16.30  Dr. Bihari János  ( egyetemi docens)  A pneumobil járművek tervezése
16.30-16.45  Várkuli Miklós (PhD)  Fogazatoptializálási problémák
 
Gyártástudományi Intézet/ Institute of Manufacturing Science
Szekció megnevezése Honorary Session for Professor Dr. János Kundrák’s 70th Birthday
Szekcióelnök neve, beosztása Dr. Maros Zsolt, intézetigazgató egyetemi docens
Szekciótitkár neve, beosztása Dr. Varga Gyula, egyetemi docens
Tervezett helyszín (épület, terem): C1 épület fsz. 1.
 
 
Informatikai Intézet/ Institute of Information Science and Technologies
Szekció megnevezése  
Szekcióelnök neve, beosztása  
Szekciótitkár neve, beosztása  
Tervezett helyszín (épület, terem):  
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15    
14.15-14.30    
14.30-14.45    
14.45-15.00    
15.00-15.15    
15.15-15.30    
15.30-15.45 Szünet
15.45-16.00    
16.00-16.15    
16.15-16.30    
16.30-16.45    
16.45-17.00    
Logisztikai Intézet/ Institute of Logistics
Szekció megnevezése Logisztika 4.0: lehetőségek és kihívások a digitalizációban
Szekcióelnök neve, beosztása Prof. Dr. Illés Béla, egyetemi tanár; Dr. Tamás Péter, intézetigazgató, dékánhelyettes, egyetemi docens
Szekciótitkár neve, beosztása Veres Péter, egyetemi tanársegéd; Szentesi Szabolcs, egyetemi tanársegéd
Tervezett helyszín (épület, terem): Logisztikai Intézet, A/5. épület 106. terem 
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15 Dr. Horváth Zita (felkérés alatt) Innovációs és Technológiai Minisztérium, felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár Oktatás és kutatás-fejlesztés a logisztika területén
14.15-14.30 Dr. Illés Béla Miskolci Egyetem, egyetemi tanár Kiemelt kutatási projektek a logisztikában
14.30-14.45 Dr. Tamás Péter Miskolci Egyetem, intézetigazgató, dékánhelyettes, egyetemi docens A Logisztikai Intézet szerepe a Gépészmérnöki és Informatikai Kar életében
14.45-15.00 Dr. Bíró IstvánSzegedi Tudományegyetem, dékán Együttműködési lehetőségek a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara és a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara között
15.00-15.15 Novotni Lajos HAJDU Rt., elnök-vezérigazgató A Miskolci Egyetem és a HAJDU Cégcsoport közös logisztikai fejlesztései
15.15-15.30 Dobos PéterSEG Automotive Kft., gyártási osztályvezető A Logisztikai Intézet és a SEG Automotive Kft. közötti oktatási és kutatási együttműködés
15.30-15.45 Szünet
15.45-16.00 Dr. Elke Glistau Otto-von-Guericke Universität Magdeburg, egyetemi docens Logisztika 4.0 – Egy közös siker
16.00-16.15 Dr. Norge Isaias Coello Machado Jabil, Universidad Central “Marta Abreu” de las Villas, professzor

COMEC - A Miskolci Egyetem nemzetközi bemutatkozása

16.15-16.30 Dr. Christian Landschützer Technische Universität Graz, egyetemi docens Logisztika – teljesen digitális!?
16.30-16.40 Bíró Koppány Ajtony Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége, főtitkár Logisztika 4.0 trendjei, kihívásai
16.40-16.50 Ujhelyi Csaba Konecranes Kft. volt vezérigazgató A Logisztikai Intézet és a Konecranes Kft. közötti együttműködés
16.50-17.00 Nagy Gábor Miskolci Egyetem, laborvezető A Logisztikai Intézet high-tech laboratóriumának bemutatása
 
Matematikai Intézet/ Institute of Mathematics
Szekció megnevezése: Matematikai Intézeti szekció
Szekcióelnök neve, beosztása: Dr. Szigeti Jenő, egyetemi tanár 
Szekciótitkár neve, beosztása Lengyelné Dr. Szilágyi Szilvia, egyetemi docens 
Tervezett helyszín (épület, terem): A/4. épület, III. emelet, 341. szoba 
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15 Dr. Szigeti Jenő,egyetemi tanár A teljes mátrixalgebra k-ad rendben Lie nilpotens részalgebráinak maximális dimenziója
14.15-14.30 Dr. Rontó Miklós,professor emeritus A kezdetiérték és peremérték feladatok egyes hasonlóságai és különbségei
14.30-14.45 Dr. Obádovics J. Gyula,professor emeritus Élet a Dudujkán
14.45-15.00 Dr. Rakaczki Csaba,egyetemi docens A CD hibajavító kódolása
15.00-15.15 Dr. Fegyverneki Sándor,egyetemi docens A leggyakoribb érték és dihézió módosítása(Csernyák László és Steiner Ferenc emlékére)
15.15-15.30 Óváriné Dr. Balajti Zsuzsanna,egyetemi docens Az axoidok elmélete és gyakorlati jelentősége a gépészmérnök képzésben
15.30-15.45 Szünet
15.45-16.00 Dr. Árvai-Homolya Szilvia,egyetemi docens Differenciálgeometria a mérnökképzésben
16.00-16.15 Szilvásiné Dr. Rozgonyi Erika,egyetemi docens Számítógépes géptervezés oktatása mérnököknek
16.15-16.30 Piller Imre,egyetemi tanársegéd RDF gráfok sémájának leírása logikai formulákkal
16.30-16.45 Gégény Dávid,PhD hallgató Tolerancia relációkáltal származtatott approximációk
16.45-17.00

Lengyelné Dr. Szilágyi Szilvia, egyetemi docens;

Dr. Körei Attila egyetemi docens

Megelőzési feltételeket tartalmazó ütemezési feladatok párhuzamosítása rendezés-kongruenciák alkalmazásával
 
Műszaki Mechanikai Intézet/ Institute of Applied Mechanics
Szekció megnevezése  
Szekcióelnök neve, beosztása  
Szekciótitkár neve, beosztása  
Tervezett helyszín (épület, terem):  
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
14.00-14.15    
14.15-14.30    
14.30-14.45    
14.45-15.00    
15.00-15.15    
15.15-15.30    
15.30-15.45 Szünet
15.45-16.00    
16.00-16.15    
16.15-16.30    
16.30-16.45    
16.45-17.00    
Szerszámgépészeti és Mechatronikai Intézet/ Institute of Machine Tools and Mechatronics
Szekció megnevezése Szerszámgépészeti és mechatronikai szekció
Szekcióelnök neve, beosztása Dr. Hegedűs György, egyetemi docens
Szekciótitkár neve, beosztása Kiss Dániel, egyetemi tanársegéd
Tervezett helyszín (épület, terem): A5. épület, III. emelet 312. Tárgyaló
Időpont Előadó(k) neve, beosztása Előadás címe
10.00-10.20 Kiss-Benedek Gyula, konzorciumvezető Ultrapontosságú és Freedome típusú szerszámgépek kifejlesztése
10.20-10.35 Dr. Boza Pál, projektvezető Szerszámcserélő és bemérő rendszer fejlesztése
10.35-10.50 Dr. Szilágyi Attila, szakmai vezető Numerikus mechanikai módszerek alkalmazása a szerszámgép fejlesztés szolgálatában
10.50-11.05 Dr. Velezdi György, vezető tervező Szerszámgép-fejlesztések a Miskolci Egyetem Szerszámgépek Intézeti Tanszékén.
11.05-11.20 Dr. Hegedűs György, egyetemi docens Numerikus módszerek alkalmazása a kinematikai elemzéseknél
11.20-11.35 BME vendégelőadó Szerszámgép rezgésdiagnosztika (nem megerősített visszajelzés)
Szünet
Szekció megnevezése Szerszámgépészeti és mechatronikai szekció
Szekcióelnök neve, beosztása Dr. Hegedűs György, egyetemi docens
Szekciótitkár neve, beosztása Lénárt József, egyetemi tanársegéd
Tervezett helyszín (épület, terem): A5. épület, III. emelet 312. Tárgyaló
13.00-13.15 Dr. Szabó Tamás egyetemi docens A Robert Bosch Mechatronikai Intézeti Tanszék elmúlt 10 évének kutatásai
13.15-13.30 Rónai László PhD hallgató Intelligens robotmegfogó fejlesztése
13.30-13.45 Lénárt József tanársegéd Optikai rezgésvizsgálatok
13.45-14.00 Cservenák Ákos PhD hallgató Mobil robot mozgásának vezérlése
14.00-14.15 Hmoumen Marouane PhD hallgató Képfeldolgozáson alapuló elmozdulás szenzor alkalmazása mozgásvezérlésre
14.15-14.30 Dr. Kakuk József egyetemi docens Szegélynyíró rezgésvizsgálata
14.30-14.45 Fekete Tamás Szinkron váltakozó áramú hidraulikus hajtás paramétereinek vizsgálata
14.45-15.00 Tóth Dániel Csapágyhibák diagnosztizálására alkalmas módszerek kutatása
15.00-15.15 Fülöp Zsombor Szíjak nemlineáris rezgései
15.15-15.30 Wallyson Thomas (Br) Szerszámrezgések impakt csillapítása
 
Regisztráció/Registration

A rendezvény ingyenes, de regisztációhoz kötött.

Participation is free of charge but registration is required

regis.png