2022. június 29. (szerda) 16:14

Kari tiszteletbeli professzori címet kapott Prof. Dr. Gerald Wilhelm, a Müncheni Alkalmazott Tudományok Egyetem professzora

Wilhelm_prof_2022junius.jpg

Prof. Dr. Gerald Wilhelm, a Müncheni Alkalmazott Tudományok Egyetem professzora kari tiszteletbeli doktori címet vett át a Diplomaátadó Szenátusülésen.

A cím hivatalos megnevezése: Professor Honoris Causae Facultatis Artium Mechanicarum et Rerum Informaticarum Universitatis Miskolcinensis

Professzor úr a díjat szakmai munkásságáért, valamint a Miskolci Egyetemet támogató sokoldalú tevékenységének elismeréséért vette át. Az elmúlt időszakban Prof. Dr. Gerald Wilhlem bizonyította a nemzetközi együttműködésekben rejlő lehetőségek több területen való, mindkét fél számára előnyös kihasználhatóságát. Ennek keretében korszerű ívhegesztő berendezések és egy hegesztő robot érkezett a Miskolci Egyetem Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézetének laboratóriumába. Az eszközök beüzemelését követően a tervek szerint az őszi félévben még magasabb szinten folytatódhat a közös oktatási és kutatási együttműködés.