2023. november 17. (péntek) 09:10

Gyárlátogatás a Joyson-nál

Járműmérnök hallgatók látogatása a Joyson Safety Systems Hungary Kft-nél

Elsőéves járműmérnök hallgatók tettek látogatást november 15-én a a Joyson Safety Systems Hungary Kft-nél. A látogatás kettős célú volt, megismerni az egyik legnagyobb, autóipari beszállító céget, az ott folyó munkát, másrészt erősíteni a hallgatók szakmai kötődését.

A vállalat átfogó bemutatása után alkalmunk volt meghallgatni Rédey Ádámnak, az Audi minőségbiztosítási mérnökének előadását arról, mennyire drágák az utómunkálatok az autóknál, ezért mennyire fontos a minőségbiztosítási rendszer jó működése.

A fő látványosság a tesztüzem volt, ahol láttuk a vezetőülési, utasoldali és függöny légzsákok tesztjét, azok kielemzését. Bemutatták, hogy különböző hőmérsékleten hogyan tesztelik a légzsákokat. Megnéztük a különféle autó vázakat, melyeken végezték a teszteléseket.

A rövid látogatás jó alkalmat adott arra, hogy betekintsünk a cég tevékenységébe, az ott dolgozók munkájába, továbbá, hogy erősítsük az egyetem és a cég kapcsolatát, mely révén egyre több hallgató kapcsolódhat be a duális képzésbe, a szakmai gyakorlatokba.

Dr. Jármai Károly szakfelelős

joyson.jpg

Visit of Hungarian vehicle engineering students at Joyson Safety Systems Hungary Kft

First-year Hungarian automotive engineering students visited Joyson Safety Systems Hungary Kft on 15 November. The purpose of the visit was twofold: to get to know one of the largest automotive suppliers and the work they do, and to strengthen the students' professional bond.

After a comprehensive introduction to the company, we had the opportunity to listen to a presentation by Ádám Rédey, Audi's quality assurance engineer, on how expensive post-processing is for cars, and how important it is to have a quality assurance system that works well.

The main attraction was the test facility, where we saw the driver, passenger and curtain airbags being tested and analysed. They showed how airbags are tested at different temperatures. We saw the different car frames on which the tests were carried out.

The short visit was a good opportunity to get an insight into the company's activities, the work of the employees and to strengthen the relationship between the university and the company, which will allow more and more students to join the dual training and internships.

Dr. Károly Jármai, Head of the program