2021. június 3. (csütörtök) 15:20

Online Országos Hegesztési verseny - Első helyezés

Első helyen végzett a Miskolci Egyetem csapata az Online Országos Hegesztési versenyen

A BME hegesztési szakosztálya idén online formában rendezte meg az immár hagyományosnak mondható Országos Hegesztési Versenyt. A verseny célja az egyetemi hallgatók hegesztéshez kapcsoló elméleti és gyakorlati tudásának összemérése, különböző tesztfeladatok, valamint ipari és egyetemi partnerek által összeállított tudományos és gyakorlati jellegű feladatok segítségével. A versenyen a Budapesti Műszaki Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem 10 csapata vett részt. A versenyen induló csapatok közül a Miskolci Egyetem „CIÓ, KÁCIÓ, ÉLDISZLOKÁCIÓ” elnevezésű csapata első helyezést ért el (csapattagok: Veres Zsombor járműmérnöki alapszak, Felházi Máté, Móricz Áron, Török Márk, nemzetközi hegesztő szakirányú továbbképzési szak). Felkészítőjük Kovács Judit, az Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet doktorandusza volt.

GRATULÁLUNK!